Akumulatory do kosiarek i traktorków ogrodowych

Jeśli planujemy zakup akumulatora do kosiarki mamy tak naprawdę dwa wyjścia. Albo kupujemy dobrą, markową i droższą baterię i mamy spokój przez kilka lat, albo kupujemy tani akumulator i za każdym razem przed podejściem do kosiarki będziemy sobie zadawali pytanie „odpali czy nie odpali?”. Plecenia warte są akumulatory do kosiarek marki Tuborg, Yuasa.

Dlaczego odpowiedź na pytanie „jaki akumulator do kosiarki?” jest tak prosta? Bo o akumulator do kosiarki trzeba dbać.

Dlaczego trzeba dbać o akumulator do kosiarki?

O akumulator do kosiarki dbać trzeba zwłaszcza po sezonie. Kosiarki używamy od wiosny do jesieni. Kiedy spadnie śnieg odstawiamy ją do garażu i zapominamy o niej. W tym czasie akumulator naszej kosiarki z każdym dniem rozładowuje się. Wolniej jeśli odłączymy go od instalacji, szybciej jeśli tej instalacji nie rozłączymy. Jeśli dodatkowo garaż mamy nieogrzewany to nasz akumulator w minusowych temperaturach może nawet zamarznąć. Na wiosnę zakup nowego akumulatora do kosiarki mamy gwarantowany.

Jak dbać o akumulator do kosiarki?

Aby akumulator naszej kosiarki odpalił na wiosnę to odłączmy go przynajmniej od instalacji. Aby to zrobić wystarczy odłączyć minusowy przewód a szansa przetrwania zimy przez nasz akumulator wzrośnie o 30%.

Dobrze jest raz na dwa miesiące podłączyć nasz akumulator do prostownika i zrobić mu tzw. ładowanie konserwujące. W tym celu należy ładować go prądem równym 1/10 pojemności akumulatora przez 10 godzin. Dobrym rozwiązaniem są tutaj ładowarki konserwujące, czyli taki, które same sprawdzają spadek napięcia na biegunach i podładowują akumulator automatycznie.

Mimo nawet starannej pielęgnacji raz na kilka lat akumulator do kosiarki należy i tak wymienić. Zapraszamy do hurtowni akumulatorów STOBAT, która prowadzi również sprzedaż detaliczną . Tu kupisz akumulatory do kosiarek oraz samochodów, motocykli i łodzi. W sprzedaży mamy takie marki akumulatorów jak, bosch, centra, exide, yuasa, fiamm, bars, topla czy powerbat.

 

 

Akumulatory STOBAT
Sprzedaż detaliczna i hurtowa
KROSNO, ul. Tysiąclecia 22