Akumulator do diesla – gdzie i jaki kupić?

Wciąż bardzo dużo jest na naszych drogach samochodów z silnikiem diesla. Samochody te potrzebują wysokiego prądu rozruchowego. Jest to maksymalny prąd, jaki zostaje pobrany przy uruchomieniu samochodu w temperaturze 18oC. Wartość prądu rozruchowego akumulatora wyraża się w amperach (A). Jaki więc wybrać akumulator do diesla?

Przymierzając się do zakupu akumulatora do diesla należy zwrócić uwagę na kilka spraw. Bez względu na to czy kupujemy akumulator do samochodu na benzynę czy olej napędowy powinniśmy uwzględnić rozmieszczenie biegunów dodatniego i ujemnego w akumulatorze, pojemność i napięcie akumulatora, rodzaj zacisków elektrycznych akumulatora (rodzaj klem), stopkę i wymiary akumulatora oraz wspomniany na wstępie prąd rozruchowy akumulatora.

Aby odnaleźć się w skąd inąd skomplikowanym procederze wyboru najlepiej skorzystać z rady eksperta. Jednak to my ostatecznie musimy zdecydować który akumulator kupimy. Decydujące mogą okazać się jeszcze trzy kwestie:

Waga akumulatora

Zasada jest bardzo prosta. Im wyższa waga akumulatora, tym większa jego pojemność i wytrzymałość. Wynika to z faktu, że o wadze akumulatora decydują wbudowane w niego ołowiane płyty. Stanowią one ogniwa ułożone naprzemiennie dodatnie z ujemnym. Ogniwa te są siłą prądotwórczą akumulatora. Im więc grubsze płyty tym akumulator cięższy oraz bardziej trwały i wydajny.

Cena akumulatora

Cena akumulatora zależy od wielu czynników, ale często jest wyznacznikiem jakości akumulatora. Przed kupnem akumulatora dobrze jest zastanowić się czy warto oszczędzać na akumulatorze i wymienić go dwa razy częściej. Może lepiej zainwestować i kupić sobie spokój i komfort jazdy na dłuższy okres czasu. A już z pewnością nie pożałujemy tego wydatku w mroźne zimowe poranki czy latem w czasie dużych upałów.

Marka akumulatora

Jeśli cena akumulatora podparta jest dobrą marką to mamy gwarancję, że kupiliśmy dobry akumulator. Hurtownia akumulatorów w Krośnie STOBAT prowadzi sprzedaż hurtową i detaliczną akumulatorów marki: varta, bosch, centra, exide, yuasa, fiamm, bars, topla oraz powerbat.

 

 

Akumulatory STOBAT
Sprzedaż detaliczna i hurtowa
KROSNO, ul. Tysiąclecia 22